Історія створення і розвитку підйомників

Ножичний підйомник – вантажопідйомний механізм, призначений для підйому вантажу на платформі.

Підйомний стіл є одним з найдавніших підйомних пристроїв. У середні віки лицарі застосовували конструкції з ножничними елементами при облозі замків противника. За допомогою канатних лебідок ножиці конструкції піднімалися до необхідного рівня з подальшим захопленням території.

У наш час, підйомні конструкції застосовуються в промисловій сфері та при складанні вантажу.

1920. Підйомник бере свій початок в 1920-х роках, коли виникла проблема механізації виробничих процесів. Тоді підйомні платформи конструювалися з циліндром, розташованим в центрі (зрідка ще зустрічаються такі конструкції). Дане обладнання було дорогим, оскільки для підйомних поршнів були потрібні складні і довгі циліндри. Пізніше при експлуатації з’ясувалося, що такий вид платформ вельми чутливий до ексцентриситету навантаження.

1940. У післявоєнний період спостерігалася друга хвиля популярності підйомних пристроїв через реальну нестачу трудових ресурсів. У зв’язку з цим збільшилася потреба в раціоналізації виробничих процесів. Зросла потреба й у надійних підйомних механізмах для подолання різниці у висоті, між складською і технологічною лініями. Технології 1920-х років не могли впоратися з поставленим завданням. Ринок потребував більш досконалих підйомних конструкцій, які б відповідали вимогам: стійкі, надійні, довговічні та безпечні.

історія підйомників

Конструктори згадали про ідею Леонардо да Вінчі “Нюрнберзькі ножиці”. Взявши цю ідею за основу, в конструкції почали застосовувати гідроциліндри. Завдяки конструкторському рішенню стало можливим створення більш широкого асортименту конструкцій цього виду.

1950. Trepel (Німеччина) стала лідером у створенні підйомних гідравлічних столів. До цього фірма займалася деревообробним обладнанням.

Виробництво підйомних столів почалося в 1950-і роки, тоді ж багато конструкторських рішень було запатентовано. Нові підйомники досягали максимальної вантажопідйомності у 5 т і висоти підйому у 1800 мм завдяки використанню прогресивних конструкторських розробок з використанням елементів гідравліки.

На даний момент, столи виготовляються з висотою підйому понад 12 метрів і вантажопідйомністю понад 550 т.

історія підйомників

Галузь застосування

Підйомні столи мають широкий спектр можливих галузей застосування, таких як:

  • розвантаження і завантаження вантажних автомобілів;
  • вирівнювання місця положення вантажу і продукції щодо транспортних засобів, агрегатів обладнання, і т.д.;
  • для оснащення робочих зон в різних галузях промисловості;
  • для автоматичного і ручного укладання матеріалів в штабелі;
  • підйом авто для їх подальшого ремонту і технічного обслуговування (підйомники автомобільні);
  • використання у якості вантажного ліфта;
  • на СТО.

Вони забезпечують підйом важких і великогабаритних заготовок, деталей, штампів, листового металу та інших вантажів на рівень робочої області. Столи також застосовуються в поєднанні з роликовими, підвісними і стрічковими конвеєрами, в якості робочих місць при зварюванні, збірці і комплектуванні вантажу і т.д.

Столи також використовуються там, де економічно недоцільно або неможливо застосувати мостовий кран, штабелер, ліфт і інше підйомне обладнання.

історія підйомників

Особливості конструкції

Електрогідравлічні підйомні столи складаються з таких елементів:

  • вантажна платформа;
  • основа;
  • система управління;
  • система важеля ножничного типу;
  • система безпеки;
  • гідростанція;
  • гідроциліндри.

Гідростанція столу підйомного розміщується всередині (вбудована конструкція) на основі або зовні (виносна насосна станція). Використовується електродвигун змінного струму з напругою в 220В / 380В або електродвигун постійного струму з напругою в 24В і живленням від батарей акумуляторних.

Завдяки використанню гідронасосів, в сучасних гідростанціях рівень шуму значно знижений. Управління столом здійснюється за допомогою стаціонарного або переносного пульту.

Підйомні столи також комплектуються такими елементами:

  • упорами механічного впливу;
  • рамою безпеки, розташованою по усьому периметру платформи, яка застосовується для моментальної зупинки столу під час опускання при зустрічі з перешкодами;
  • клапанами безпеки, які не дозволяють різко спускатися підйомнику у разі розриву гідрошлангів.
  • історія підйомників

Переваги підйомних столів

Підйомні столи мають ряд таких переваг:

  1. надійні та безпечні в роботі, оскільки мають міцну конструкцію, систему безпеки і гідропривід;
  2. столи вимагають мінімальних витрат на будівельні і монтажні роботи, оскільки поставляються в зібраному вигляді і встановлюються в приямок або на фундамент;
  3. столи не вимагають будівництва естакади або рампи, дозволяючи тим самим компенсувати перепад висот між рівнями кузова авто і підлоги складу до 1700 мм;
  4. столи прості в експлуатації і економічні, оскільки встановлена потужність електроприводу мінімальна;
  5. легко адаптуються до будь-якого технологічного циклу розвантажувально-навантажувальних робіт, оскільки можуть бути укомплектовані додатковими опціями (транспортними рамами, пандусами, з’їздами і т.д.).

Передзвоніть мені

Ім'я / компанія*:

Контактний телефон*:

Коментарі:

*обов'язкові до заповнення поля

Спасибо, ваш запрос принят!
Мы скоро перезвоним.

Задати питання

Имя/компания*:

Контактний телефон*:

E-mail:

Коментарі:

* обов'язкові до заповнення поля

Спасибо, ваш запрос принят!
Мы скоро перезвоним.
Спасибо, ваш запрос принят!
Мы скоро перезвоним.
Спасибо, ваш запрос принят!
Мы скоро перезвоним.